Srpen 2014

Setkání na Rozkoši

31. srpna 2014 v 22:16 bahňáci
Dvojnásobná radost. Na břehu vodní nádrže Rozkoš jsem se v pátek potkal s přáteli z Klubu 300 a společně jsme pozorovali jespáka rezavého (Calidris canutus) a tři kameňáčky pestré (Arenaria interpres). Obě setkání patří k těm, která člověk nezažije každý den. Jespák rezavý přilétl možná až ze severní Sibiře nebo z Grónska a kameňáčci ze Skandinávie. A právě na ten břeh jezera, kde my jsme na ně čekali. Trošku jsme předpokládali, že k tomuto setkání dojde, neboť jsme měli dobře prostudovány záznamy z pozorování v minulých letech.

Rákosník obecný

24. srpna 2014 v 18:33 pozorování ptáků
Původně jsem šel čekat na ledňáčka, ale ten nepřilétl. Zato se mi po celou dobu předváděli dva rákosníci přímo před mým krytem. A tak jsem fotografoval je. Ptáci jsou to neposední a neustále jsou v pohybu. Poletovali a šplhali po rákosí sice přímo přede mnou, ale jen málokdy se na chvíli zastavili v takovém místě, abych mohl stisknout spoušť a v záběru bylo něco vidět. Jindy zase vykoukli z rákosí v místě, kde jsem to nejméně čekal. A tak bylo o zábavu postaráno.


Letní pohoda u Žehuňáku

10. srpna 2014 v 21:40 kroužkování
Žehuňský rybník, o kterém si myslím, že ho znám dost dobře, mě pokaždé dokáže něčím překvapit a potěšit. Tentokrát jsem u něj prožil hezký letní týden s přáteli kroužkovateli a o zážitky nebyla nouze.